01.08.2020 Jutud põõsas #1: kas oleme nii rikkad, et tarbida odavaid asju?

🌳💡 Mõttelabor BOTIKu inspireerivas aias Turupäev ja garaažimüük #2 raames 💡🌳

Esimene arutelu sarjast “Jutud põõsas” keskendub küsimusele, kas oleme nii rikkad, et tarbida odavaid asju. Räägime targast (ja mitte nii targast) tarbimisest, vaadeldes seda läbi asjade elukaare. Lisaks arutleme nii tootmise kui ka jäätmete käitlemise üle erinevate valdkonna ekspertide abil.

❔ Milline on Eesti igapäevane tarbimiskultuur ja kas nullkulu mahub sinna?
❔ Kui ka second hand’ist ostetud riietusese on enda aja ära elanud, mis sellest siis saab?
❔ Kas eestlane on liiga mugav, et prügi saaks sorteeritud?

Lubame, et tunni aja jooksul leiame nii mõnegi vastuse kui ka tekitame uusi küsimusi.

🌱🌱🌱

💸 Arutelul osalemine on tasuta, ent sarja jätkumiseks on vabatahtlikus suuruses annetus rohkem kui teretulnud.
🪑 Aeda mahub ilusa ilma korral 100 esimest uudishimulikku (vihmasadu tähendab vähem kohti, et mahtuda katuse alla).
🎤 Panelistid on erinevatest sektoritest ja tegevusaladelt, ent otseselt teemaga tegelevad inimesed. Tutvustame neid siin sündmuse all postitustest järgemööda, ole lainel!
🏭 Arutelu koos küsimustega kestab 1-1,5h, pärast seda teevad MTÜ Põhjala tehas liikmed soovijatele ekskursiooni tehase alal.

🌱🌱🌱

Põõsajuttude eesmärk on nn edutainment* printsiibil luua keskkond, kus vahetul ja informaalsel moel ning koos valdkonnas tegevate ekspertidega põletavatel teemadel arutada. Põhjala tehase kogukonnabaar BOTIK oma metsiku salaaiaga pakub rohelise ja inspireeriva ruumi, kus kohtuda ja olulisi küsimusi küsida. Teemad varieeruvad, ent on seotud Põhjala tehasele oluliste väärtustega nagu kestlikkus, kogukond ja inspiratsioon.

Aruteludel osalemine on tasuta, kuid igati oodatud on väike panus MTÜ Põhjala tehase toetuskassasse, et anda hoogu Põõsajuttude edaspidisesse toimumisse. Samuti aitab sarnastel sündmustel taas toimuda see, kui külalisena baarist ja väliköögist kosutust haarad ja nii BOTIKu arengut toetad🍸🍴. Jutustamisele järgneb tasuta tuur Põhjala tehases kõigile huvilistele.

https://www.facebook.com/events/2658335587828054/

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga